Naujienos

Startuoja bankas verslui SME Bank

Lietuvos rinkoje pradeda veikti pirmas skaitmeninis lietuviško kapitalo bankas verslui SME Bank. Bendrovė įsikūrusi Vilniuje, nuotoliniu būdu vienodai kokybiškai aptarnaus klientus iš bet kurios Lietuvos, o vėliau ir pasaulio, vietos. Planuose – nemokamas lėšų pervedimas ir pagal verslo poreikius pritaikytos paslaugos, bendradarbiaujant su SME Finance.

SME Bank įkurtas įvertinus smulkaus ir vidutinio verslo finansavimo trūkumus – ribotą prieigą prie finansavimo šaltinių bei mažiau galimybių nuo didžiųjų miestų nutolusiems verslams gauti pilnavertį aptarnavimą. Šių metų vasario mėn. SME Bank buvo suteikta Europos Centrinio Banko licencija.

„Apie tai, kad smulkus ir vidutinis verslas vis dar susiduria su finansavimosi iššūkiais kalbama jau kuris laikas. Vis dėlto, iš klientų girdime, kad svarbu ne tik didinti prieigą prie kapitalo, tačiau ir užtikrinti kokybišką bei sklandų aptarnavimą verslui, veikiančiam bet kurioje šalies vietoje. Taigi, steigdami banką, galvojome ne tik apie rinkai patrauklias paslaugas. Daug laiko skyrėme optimalių IT sprendimų, esančių rinkoje, paieškai“, – sako Nemira Palaimienė, SME Bank valdybos narė.

SME Bank teiks visas bankines paslaugas, kurios reikalingos smulkiam ir vidutiniam verslui. Šiuo metu koncentruojamasi į akualiausias kreditavimo paslaugas, paskolas bei kasdienę bankininkystę, rudenį planuojamas lizingo, metų gale – faktoringo paslaugų startas. Pradėjęs veiklą, bankas jau pritraukė indėlių iš Vokietijos rinkos, kurių vertė siekia 20 mln. EUR.

Šiuo metu SME Bank teikia paslaugas verslui, veikiančiam Lietuvoje. Artimiausiu metu ketinama plėstis į Baltijos ir Skandinavijos šalis bei Lenkiją.  Planuojama, kad po trejų metų banko portfelį sudarys 100 mln. EUR, po ketverių – 300 mln. EUR.

Klientu taps per 15 min. ir neišėję iš biuro

„Finansų sektorius sparčiai skaitmenizuojasi, tačiau dideliems rinkos žaidėjams šie procesai užtrunka. Naujos ir lanksčios fintech įmonės, tokios kaip SME Bank, savo bankininkystės platformas gali kurti nuo nulio, naudodamos naujausias technologijas, integruodamos pažangius pasaulinius rizikos valdymo sprendimus ar duomenų bazes“, – teigia Nemira Palaimienė.

Norintiems tapti SME Bank verslo klientu pakaks vidutiniškai 15 min. Paraiškos paskolai gauti taip pat pildomos internetu, o sprendimas klientui pateikiamas per 24 val. Tam sukurta moderni interneto bankininkystės platforma bei pilnai automatizuota klientų priimtinumo vertinimo ir sąskaitų atidarymo (angl. onboarding) sistema. Pastarasis modulis integruotas su trečiųjų šalių informacinėmis sistemomis, kurios bankui suteikia patikimą informaciją apie klientą.

SME ekosistema

SME Bank teiks visas bankininkystės paslaugas verslui, taip pat veiks bendroje ekosistemoje su „SME Finance“. Bendrovės veiks pagal partnerystės sutartį, kurioje numatyta galimybė, gavus kliento sutikimą, keistis duomenimis ir tokiu būdu aptarnauti verslą „vieno langelio“ principu. Toks veiklos modelis leis rinkai pasiūlyti nestandartines finansavimo paslaugas, pritaikytas konkretaus kliento poreikiams.

„SME Finance“, finansinių technologijų bendrovės, ir SME Bank, neobanko, sinergija sukuria unikalų verslo modelį Baltijos regione. „SME Finance“ platformos dėka, per penkerius metus sukūrėme smulkiam ir vidutiniam verslui patrauklią infrastruktūrą, kuria naudojasi 1200 klientų, valdome fondus, kurių limitai viršija 200 mln. EUR. Ekosistemą papildžius SME Bank kasdienės bankininkystės ir finansavimo paslaugoms, būsime dar patrauklesnis finansinių paslaugų teikėjas smulkaus ir vidutinio verslo segmente – toks yra mūsų tikslas“, – sako „SME Finance“ generalinis direktorius Mindaugas Mikalajūnas.

Šiuo metu „SME Finance“ aktyviai plečiasi Latvijoje ir Estijoje, netrukus veiklą pradės vykdyti Suomijos ir Lenkijos rinkose. Lietuvoje „SME Finance leasing“ pradėjo teikti lizingo paslaugas privatiems klientams.