Naujienos

SME Bank vadovaus Mantvydas Štareika

„Siekiame tapti išskirtiniu neobanku. Tam padėtas tvirtas modernios IT infrastruktūros pamatas, kuriame paprastą ir aiškią kainodarą, be to, esame lankstus finansuotojas. Smulkiam ir vidutiniam verslui neturi būti taikomos tos pačios vertinimo taisyklės, kokios tinka dideliems rinkos žaidėjams. Nekuriame biurokratinio aparato ar aptarnavimo centrų – verslo klientams būsime prieinami iš bet kurios pasaulio vietos, o patys galėsime lanksčiai ir greitai adaptuotis prie kintančių verslo sąlygų“, – sako Mantvydas Štareika.

Šiuo metu SME Bank jau dirba su INVEGA garantijų fondu – smulkiam ir vidutiniam verslui kompensuojama dalis palūkanų, taip pat suteikiamos garantijos turint tik dalį užstato. Netrukus bendradarbiavimą ketinama plėsti su Europos Investicijų Fondu (EIF). Bendra banko ir SME Finance ekosistema leidžia klientams pasiūlyti unikalius finansavimo spendimus.

Nuo rudens SME Bank klientams teikia ir kasdienės bankininkystės paslaugas: sąskaitas, mokėjimus, prekybą valiuta. Artimiausiu metu ketinama plėstis į Baltijos ir Skandinavijos šalis bei Lenkiją. Šiuo metu banko paskolų portfelis perkopė 22 mln. EUR. Planuojama, kad po trejų metų banko portfelį sudarys 100 mln. EUR, po ketverių – 300 mln. EUR.

Prieš pradėdamas eiti banko generalinio direktoriaus pareigas, Mantvydas Štareika Baltijos šalyse vadovavo tarptautinei kreditų draudimo bendrovei „Coface“.