Naujienos

Kodėl jūsų verslas negauna finansavimo?

Aurimas Šmita, SME Bank verslo klientų projektų vadovas

Turėdamas penkiolikos metų finansų sektoriuje patirtį, galiu įvardinti ne vieną priežastį, dėl kurios smulkios ir vidutinės įmonės gauna mažesnę finansavimo sumą nei tikėjosi arba visai negauna finansavimo, kai kreipiasi į bankus. Štai keletas apibendrinimų, kurie galėtų pakreipti statistiką verslo naudai.

Paskolų medžiotojai

„Paskolų medžiotojai“ – taip kartais vadiname tuos, kurie prašo „nežinia kokios paskolos sumos, nežinia kokiam tikslui“. Priimant sprendimą, ar suteikti klientui kreditą, pirmiausia kreipiamas dėmesys, ar prašymas yra pagrįstas. To paties prašo ir mūsų partneriai, tarkime, Invega. Kitas labai svarbus aspektas – kliento suvokimas, kaip teisingai ir saugiai bus pasinaudota paskola siekiant gauti didžiausią įmanomą grąžą ir, be abejonės, kokios bus galimybės ją grąžinti.

Taigi, pirmiausia, atsakote sau į klausimus: kokiame vystymosi etape yra mano verslas? Kuo finansavimas prisidėtų prie dabartinės veiklos gerinimo ar plėtros, kokias problemas padėtų išspręsti? Dažniausiai verslas susiduria su apyvartinio kapitalo nepakankamumu. Tai nutinka, kai neefektyviai valdomos gautinos, mokėtinos sumos bei atsargos.  Apyvartinio kapitalo finansavimo sprendimai (trumpalaikės paskolos, kredito linija, sąskaitos kreditas, faktoringas) padės subalansuoti netolygius pinigų srautus, stabilizuos įmonės veiklos tęstinumą, užtikrins verslo sėkmę.

Investicinė paskola – ilgalaikis kreditas skirtas verslo plėtrai bei investiciniams projektams finansuoti. Vis dėlto, reikėtų įsivertinti visus galimus scenarijus, numatyti rizikas ir saugiklius užtikrinančius nepertaukiamą veiklą ir mažinančius kredito nemokos riziką.

Netvarkingi dokumentai, klaidinga informacija arba atidumo stoka

Vertindami klientą, visada naudojamės atvirai prieinamais duomenimis. Šiuolaikinės duomenų bazės ir registrai padeda sudaryti gana tikslų vaizdą apie verslo būklę ir kreditingumą. Pasitaiko, kad, pildydami paraiškas, potencialūs klientai bando nuslėpti informaciją apie galutinius naudos gavėjus, akcininkus ar turimus finansinius įsipareigojimus, pradelstas skolas.

Tokiu atveju, geriau būkite atviri, paskambinkite pasitarti, paaiškinkite situaciją. Netikslios, klaidingos informacijos pateikimas arba jos nuslėpimas gali turėti įtakos neigiamam banko sprendimui suteikti paskolą arba sumažinti jos dydį. Galiausiai, slėpta informacija paaiškėja, o jūs ir banko darbuotojai būna sugaišę daug laiko. Iš karto pateikę visą informaciją, tegu bus ji ir ne tokia palanki verslui, kaip jūs norėtumėte, ne tik sutaupysie laiko, bet ir gausite jums pritaikytų pasiūlymų, kaip geriausiai išspręsti susidariusią situaciją.

Ir galiausiai, finansų higiena. Neigiami kapitalo rodikliai, metai iš metų nuostolinga veikla, pradelsti finansiniai įsipareigojimai, nepagrįstas pardavimo pajamų mažėjimas ar aukšti skolos rodikliai – visa tai mažina verslo galimybę pasiskolinti. Rūpinkitės finansine savo verslo sveikata, o kitus iškilusius klausimus išspręsime bendromis pastangomis. SME Bank nemokamai konsultuojame klientus ir stengiamės rasti tinkamiausius finansavimo būdus.