Naujienos

Vytis Ivanauskas

Fintech įmonių partnerystė: atvirieji duomenys leidžia pasiūlyti individualius finansavimo sprendimus verslui

Lietuvių sukurtas duomenų startuolis „Okredo“ pradeda bendradarbiavimą su neobanku verslui „SME Bank“. Atvirų duomenų platforma „Okredo“ atveria įmonių finansinius, kreditingumo ir kitus duomenis, skirtus verslo rizikų valdymui ir pardavimų augimui. „SME Bank“ teikia finansavimo bei kasdienės  bankininkystės paslaugas verslui. Įmonės, suvienydamos jėgas, drauge galės pasiūlyti ne tik naujausius duomenis verslui, bet pasiūlyti individualiai verslui pritaikytus finansinius sprendimus.

Ši partnerystė padės neobankui geriau valdyti savo duomenis, patobulinti esamų produktų pasirinkimą ir paslaugų kokybę, pasiūlyti lankstesnius ir labiau verslo poreikiams pritaikytus finansavimo sprendimus. Šiuo metu visiems „Okredo“ klientams „SME Bank“ taip pat siūlo pasinaudoti kasdienės bankininkystės paslaugomis  visiškai nemokamai.

„Mūsų banko tikslas plėsti paslaugų prieinamumui verslui ir pasiūlyti kokybiškiausias rinkoje paslaugas, todėl didelį dėmesį skiriame bendradarbiavimui su kitomis įmonėmis. Partnerystė su „Okredo” leis mums geriau valdyti savo duomenis, geriau suprasti savo klientus ir jų poreikius bei pagerinti paslaugų kokybę“, – dalinasi mintimis „SME Bank“ verslo partneryščių vadovas Vytis Ivanauskas.

Jo teigimu, fintech partnerystės yra svarbios ir sparčiai augančios finansų sektoriuje. Tai leidžia verslui naudotis naujausiomis technologijomis, išplečia finansinių paslaugų prieinamumą.

„SME Bank“ ir „Okredo“ bendradarbiavimas leis pasiūlyti geriau pritaikytas paslaugas savo klientams.

„Atvirųjų duomenų platforma „Okredo” suteikia finansų įstaigoms galimybę išsamiau pažinti savo verslo klientus, tiksliau įvertini jų plėtros galimybes ir rizikas, o taip pat paprasčiau valdyti savo duomenis. Ši platforma leidžia įmonėms, tame tarpe ir finansų įstaigoms gauti prieigą prie didelio duomenų kiekio, kurie yra reikalingi norint geriau suprasti jų klientus ir jų poreikius. Tai leidžia bankams ir kitoms finansų įstaigoms kurti naujus inovatyvius sprendimus savo klientams, padėti jiems tvariai augti ir suteikti jiems geriausias paslaugas už geriausią kainą“, – sako „Okredo“ vadovė dr. Gerda Jurkonienė.

„Okredo“ vadovė pažymi, kad atviri duomenys ir patogi prieiga prie jų keičia finansų rinką iš esmės. „Okredo“ ekspertų ir jų partnerių sukurti sprendimai – kredito limitas, kredito reitingas, įmonės vertė, išvestiniai finansiniai rodikliai – padeda verslui planuoti piniginius srautus bei investicijas, o bendradarbiavimas su „SME Bank“ suteiks galimybę verslo klientams gauti dar labiau verslo poreikius atitinkančius finansinius produktus.